Elukindlustuse lisakindlustused

Lisakindlustused on põhikindlustusele täiendavalt juurde valitavad riskid, et laiendada kaitse ulatust. Vastavalt kindlustussoovile tuleks lisakindlustused ja nende tingimused üle vaadata.

Valida saab järgnevate lisakindlustuste vahel:

Kriitilised haigused: Hüvitatakse sellised juhtumid nagu infarkt, insult, vähi ravi, elutähtsa elundi siirdamine, jäseme kaotus, nägemise või kuulmise kaotus, kolmanda astme põletus jt. Aitab katta haigusest taastumiseks ja toimetulekuks vajalikud kulutused.

Töövõimetushüvitis: Hüvitatakse haiguspäevad ja püsiva töövõimetuse kui peaksite õnnetuse tagajärjel jääma töölt eemale. Teatud kindlustusseltsid pakuvad kaitset ka kriitiliste haiguste korral ja lähtuvad isiku töökohast/ametist. See on oluline eelkõige nendele isikutele, kellel on spetsiifiline töö (erioskused).

Püsiva puude hüvitis: Hüvitatakse õnnetuse või teatud kindlustusseltside puhul ka haiguse tagajärjel tekkinud invaliidsus. Hüvitise suurust määratakse seltsi % tabeli põhjal, vastavalt arstliku läbivaatuse korral avastatud püsiva puude astme järgi.