Milleks reisikindlustus?

Reisikindlustust tegema hakates on kõige olulisem meeles pidada, et kindlustust teed siiski enda ja oma pere heaolu meeles pidades. Seepärast ole enda vastu aus ja vaata kindlustamisel hinnast kaugemale. Pööra tähelepanu sellele, millised tingimused on tegelikult erinevate kindlustusseltside pakkumiste taga. Kindlustusseltside pakkumised, nii hinnad kui ka tingimused, võivad olla väga erinevad. Mure korral peab kindlustusest Sulle abi olema.

Reisile minnes võivad ootamatud olukorrad juhtuda meist igaühega, isegi kui oleme väga ettevaatlikud. Ka päeva või paari pikkune sõit välisriiki tuleks kindlustada, sest harjumuspärased süsteemid ja abi saamine ei pruugi toimida sarnaselt koduriigile.

Ootamatu olukorraga kaasnevad lisakulud võivad olla aga märkimisväärsed, kas oled valmis nende kinni maksmiseks ja millistes summades. Reisikindlustus on soovitatav teha lisaks meditsiiniabikindlustusele koos pagasikindlustuse ja reisitõrkekindlustusega, vajadusel võib juurde valida veel täiendavaid lisakaitseid. Nii on kindlustusest päeva lõpus ka kõige rohkem abi mure korral.

Näiteks Euroopa Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu territooriumil ja Euroopa Majanduspiirkonnas viibimise ajal. Kuid kahjuks see ei kata siiski kõiki reisil tekkida võivaid kulutusi. Lisaks paljudes Euroopa riikides on valdavaks erameditsiin. Seepärast soovitame reisile minnes lisaks ravikindlustuskaardile kaasa teha ka reisikindlustuse. Loe lisaks Euroopa Ravikindlustuskaardi kohta siit.