Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

Ärikatkemise kindlustusseminar: võimalused väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele

IIZI korraldas koos LEXTAL advokaadibüroo ja Compensa kindlustusseltsiga Ärikatkemise kindlustusseminari, kus oma kogemusi jagas ka Austriast pärit välisesineja Gerald Netal ettevõttest Risk Consult, mille tegevuseks on äriga seotud igapäevaste riskide maandamine Euroopas.

Äri katkemisega seotud ohud on kõige markantsemad just väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, sest enamasti piirdub tootmine vaid ühe tehasega. Kui konkreetse tehasega midagi juhtuma peaks, siis seiskub selle tagajärjel ka kogu äritegevus. Netal mainis, et statistiliselt 4 ettevõtet 10-st, kelle äritegevus õnnetuse tagajärjel mingiks perioodiks peatub, on aasta pärast taastumist maksejõuetud. Isegi juhul, kui ettevõttel oli ärikatkemise kindlustus. Sellises olukorras on suurimaks ohuks klientide kaotamine, sest ettevõtte ei ole suuteline nõudlust täitma ning kliendid leiavad teise alternatiivse pakkuja. Hiljem on turuosa tagasi hõivamine keeruline ja kulukas protsess. Olukord, millal ettevõtte kindlustus koguni puudub, siis paraku pikka tulevikku ennustada ei saa.

Välisesineja juhtis tähelepanu, et globaliseerunud maailmas on suurimaks äri katkemise riskiks tarneahelaga seotud probleemid, sest tänapäeval ulatuvad sageli ettevõtete tarneahelad üle terve maailma. Samuti on väga sagedased looduskatastroofide ning tulekahjude tõttu tekkinud kahjud ning üha enam on tänasel päeval probleemiks küberrünnakutega seotud äri katkemised.

Selleks, et ära hoida ettevõtte suuremad ohud, tuleks äritegevus kindlustada erinevate riskide vastu. IIZI kindlustusspetsialistide abiga saad kaardistada ettevõtte riskid ning leida nende maandamiseks kõige sobivaim lahendus.

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Reisimine ja selle kindlustamine on oluliselt muutunud

Loe lisaks

Podcast: mis huvi on küberkurjategijatel andmeid varastada?

Loe lisaks

Podcast: kuidas on kaugtöö mõjutanud küberkuritegevust?

Loe lisaks