Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

GrECo omandab Sagauta Leedus ja saab Baltikumi suurtegijaks

Kesk- ja Ida-Euroopa juhtiv riski- ja kindlustusmaaklerettevõte GrECo Group omandab 80% Leedu nr 2 kindlustusmaaklerist UADBB Sagauta, kasvades nii Baltimaade suurimaks riskijuhtimis- ja kindlustuskonsultandiks.

Austria kindlustusmaakler GrECo on Leedus tegutsenud juba alates 2008. aastast Vilniuses asuva esinduskontoriga. Üle Leedu Vabariigi viies asukohas esindatud Sagauta ühineb GrECoga ja jätkab tegutsemist GrECo Sagauta nime all. Ettevõtte asutajad ja praegused omanikud jätkavad ettevõttes ning ülejäänud osalus ettevõttes jääb neile.

GrECo grupi juhatuse liige ja Baltikumi juht Georg Winter räägib: „Sagauta omandamine tugevdab veelgi meie positsiooni Baltikumi turul. Tänu IIZI omandamisele Eestis ja Lätis eelmisel aastal saab meist Baltimaade suurim riskijuhtimis- ja kindlustuskonsultant.”

GrECo eesmärk on saada juhtivaks professionaalseks kindlustusmaakleriks Kesk- ja Ida-Euroopas ning Kesk-Aasias, pakkudes eriteadmisi mitme valdkonna, sealhulgas ehitus-, energia-, finants- ning transpordi- ja logistika valdkonna ettevõtetele. Lisaks pakub GrECo kohandatud kindlustuslahendusi järgmistes valdkondades: vara ja õnnetusjuhtumid, finantstegevus, transport, krediidi- ja poliitilised riskid, töötajate hüvitised ja mootorsõidukid.

IIZI Kindlustusmaakler AS ja GrECo Baltic Holding AS juhatuse esimees Igor Fedotov: „See tehing annab võimaluse viia kogu Baltikumis ellu juba Eestis ja osaliselt ka Lätis edukalt toimivat strateegiat pakkumaks kindlustuslahendusi ja -teenuseid lisaks äriklientidele ja partneritele ka internetipõhiselt jaeklientidele.“

GrECo

GrECo grupp pakub klientidele individuaalseid riskijuhtimis- ja kindlustuslahendusi ning on suurim Kesk-, Ida- ja Kagu-Euroopa korporatsioonide, ühingute ja ametiasutuste kindlustusmaakler ja -konsultant. Eelmisel aastal omandas grupp Eesti turuliidri IIZI Groupi ning on nüüd esindatud kõigis kolmes Balti riigis, muutudes siin regioonis suurimaks kindlustuslahenduste pakkujaks.

GrECo grupp on sõltumatu perefirma – 86,67% ettevõttest kuulub Neubrandi perekonnale. Ettevõtte peakontor asub Viinis ning 53 kontoris 16 riigis töötab 960 töötajat. Ettevõte on professionaalsete kindlustusmaaklerite võrgustiku GrECo nova kaudu esindatud rohkem kui 200 riigis üle maailma.

Sagauta

1996. aastal asutatud UADBB Sagauta on Leedu juhtiv kindlustusmaakler, kes on keskendunud transpordi-, ehitus- ja töötajate hüvitiste valdkonnale. Ettevõte pakub kindlustusteenuseid äri- ja eraklientidele. Vilniuses asuva peakontoriga ettevõttel on üle 60 töötaja. Ettevõte tegutseb kogu riigis suuremates linnades asuva viie harukontori kaudu. Ettevõtte tulu 2018. aastal oli 3,1 miljonit eurot.

IIZI Kindlustusmaakler AS

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti suurim kindlustusvahendus ettevõte (turuosa 31%), mis tegutseb aastast 2000. Kvaliteetset kindlustusvahendusteenust pakutakse nii internetipõhises iseteeninduskeskkonnas www.iizi.ee kui ka läbi personaalsete lahenduste. Aastas teenindatakse üle 150 000 erakliendi ja ligi 25 000 äriklienti. IIZI Kindlustusmaakler AS on GrECo Grupi ettevõte.

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Reisimine ja selle kindlustamine on oluliselt muutunud

Loe lisaks

Podcast: mis huvi on küberkurjategijatel andmeid varastada?

Loe lisaks

Podcast: kuidas on kaugtöö mõjutanud küberkuritegevust?

Loe lisaks