Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

6 üllatavat olukorda, mil kodukindlustusest kasu on

Kodu kindlustamine tundub sageli tühise bürokraatiana ning süvenemiseks alati aega ei leidu. Tingimustes orienteerumine on aga keeruline ja tihti ei teata, mis olukordades võib kindlustusele loota. Toome IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuhi Pille Pleesiga Sinuni 6 olukorda, mil kodukindlustusest kasu on.

Ühistul on korterelamu kindlustatud – milleks mulle veel kodukindlustus?

Korteri kommunaalarvetel on sageli remondifondi rida, mille peamiseks eesmärgiks on koguda raha renoveerimiseks või hoida varu ootamatuteks olukordadeks. Paraku jääb suurte kahjude korral ühistu rahakotist aga väheks ning abiks on korteriühistu kindlustus. Mida tasub teada korteriühistu kindlustusest ja miks peaksid ka oma korteri kindlustama?

5 levinud eksiarvamust kodukindlustusest

Kindlustus on igav ja keeruline ning sageli tekivad seetõttu mitmed eksiarvamused, mis tegelikkuses paika ei pea. Selleks, et teada, mis olukorras on kindlustusest kasu või millega arvestada ei maksa, toome Sinuni 5 levinud müüti. Nõu annab IIZI isiku- ja varakindlustuse tootearenduse juht Pille Plees.

Kuidas kodukindlustusega sügiseks valmis olla?

Sügisel varitsevad Sinu kodu või suvilat mitmed erinevad ohud, mis võivad kaasa tuua ootamatuid kulutusi. Algab kütteperiood, mil tormituulteta sageli läbi ei saa ning ka suvilad jäävad üksindusse uut hooaega ootama. Mida teada kodukindlustuse kohta? Nõu annab IIZI isiku- ja varakindlustuse tootearendusjuht Pille Plees.

Kodukindlustus ei hõlma ainult koduseinte vahel olevat vara

Kodukindlustus ei tähenda vaid majakarpi, aknaid, uksi või siseviimistlust ning see maandab oluliselt enam riske, kui teatakse. Suvisel ajal on õue peal, terrassidel või rõdudel palju väärtuslikku vara. Kas ja kuidas kodukindlustusega neid kaitsta?

Kes vastutab tööarvuti eest Sinu kodus?

Seoses eriolukorraga kolisid paljud töötajad kodukontoritesse ja harjusid uue töökorraldusega, sest tööd on võimalik teha ka virtuaalselt. Koduseks mugavaks töötegemiseks võeti kaasa nii sülearvuti, suuremad kuvarid aga ka näiteks printer või ergonoomilisem mööbel töölaua- või tooli näol. Kes aga vastutab ettevõtte vara eest Sinu kodus?

Kas Sinu kodu on sagenevateks tormideks valmis?

Torm võib kaasa tuua pikemaajalise voolukatkestuse või hoopis lõhkuda Sinu vara. Lisaks mõjutab elektri puudumine eluks vajalikke seadmeid ja toiminguid. Päästeameti andmetel on tõsisemate tormi tagajärjel tekkinud olukordadeks valmis vaid 15% Eesti elanikest. IIZI kodukindlustuse vanemspetsialist Gertu Karbus annab nõu kas ja mil määral hüvitab kahju kindlustus.

Kas Sinu kodukindlustusleping vastab tegelikkusele?

Juba kindlustuslepingu sõlmimisel tuleb kindlustusandjat teavitada olulistest asjaoludest, mis võivad mõjutada kahjude hüvitamist. Oluline on teada, et kindlustusleping peab vastama ka Sinu kodu tänasele olukorrale. Millega arvestada, kui hakkad kodu renoveerima või mis toob kaasa kasutusloa puudumine? Nõu annab IIZI kodukindlustuse vanemspetsialist Gertu Karbus.

Veeavarii kortermajas: kuidas toimub kahjude hüvitamine?

Enamasti on inimesed veendunud, et „minu korteriga ei juhtu ju midagi“ kuni ootamatu veelekkeni, mis leiab aset just minu kodus. Kindlustust ostes ei keskenduta põhjalikult tingimustesse ega hüvitise maksmisesse, sest need ei tundu sel hetkel reaalsed mured. Kui kahju aga käes, siis tekib mitmeid küsimusi, millele vastuseid ei teata.

Sügis kodukindlustuses: fookuses nii küttekolded kui üürikorterid

Sügisel üürikorteriturg elavneb, küttekolletele pööratakse suuremat tähelepanu ning suvilad jäetakse talveks üksi. Kõik valdkonnad toovad kaasa erinevaid riske aga ka võimalusi nende maandamiseks. Kuidas on nende teemade puhul kindlustusega?