Hoia uudistel silm peal.
VÕTA IIZILT!

Sinu suvekodu jääb talveks üksi: käes on kahjude kõrghooaeg

Hooajaväliselt käiakse suvilates vaid paaril korral ja võimalike kahjusid koheselt vähendada ei ole tihti võimalik. Samuti ei saa loota naabrite valvsale pilgule, sest tihti asuvad majad hõreda asustusega paigas ja elu peatub seal täielikult. IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus annab nõu, kuidas rahuliku südamega suvekodu talveunne jätta.

Sügisene torm võib kaasa tuua korralikud laastamistööd alustades murdunud puudest kuni muude esemeteni, mida näiteks tuul lennutada võib. Ilmade jahenedes võivad külmakraadid kaasa tuua torustiku rikkeid ja hoone konstruktsiooni märgumist. Samuti garaažis olev hinnaline murutraktor või hinnalisemad aiatööriistad on väärt saak kurikaeltele. Need on vaid mõned riskid, millega peab arvestama kui suvekodu üksi suve ootama jätad.

Vähenda võimalikke riske suvilast lahkudes

Suvila kaitsmiseks saab ise palju ära teha. Suvilast lahkudes on elementaarne välja lülitada elekter, lasta tühjaks veetorud, korjata hoovist kokku suvemööbel ja muud esemed. „Nii välistad näiteks külma tõttu paisunud veetorud, lühised elektrisüsteemis ja vähendad ka varguse ja tormi tõttu tekkida võivad kahjusid,“ lisab Gertu Karbus.

 Ka suvekodu tasub kindlustada

Suvilat kindlustades võib hind olla kõrgem tavapärasest kodust, sest tegemist on mittealalise elupaigaga, kus riskid on suuremad. Kindlustusseltside pakkumised on väga erinevad. „Vahel pakutakse paremaid lahendusi mittealalise elukoha (suvila, maakodu) kindlustamiseks juhul, kui oled alalise elukoha nende juures juba kindlustanud,“ lisab Gertu Karbus. Hinnatundlikuma kindlustaja puhul on heaks nipiks suurendada omavastustust, kuid riskide osas valida siiski võimalikult lai kindlustuskate ning vaadata hinna taga olevaid tingimusi. 

Gertu Karbuse meelespea suvekodu talviseks ettevalmistuseks:

  1. Veendu, et kõik aknad ja uksed oleksid suletud. Mõtle vajadusel ka tormiluukide paigaldusele.
  2. Ära tee varaste tööd lihtsaks! Peida kõik ahvatlev ning säti väärtuslikumad esemed nägemisulatusest kaugemale. Eriti väärtuslikud asjad võta enda põhielukohta kaasa.
  3. Tühjenda veetorud. Käitu samamoodi ka veetoimel töötavate kodumasinatega: nõudepesumasin, pesumasin, kohvimasin, survepesur jne.
  4. Kütte olemasolul jälgi, et see oleks piisav ka eriti krõbeda ilma korral.
  5. Võta võimalusel ühendust naabritega, kes Sind kutsumata külalistest ja võimalikest kahjudest teavitaksid.
  6. Suvilat kindlustades vaata hinnast kaugemale, sest soodne hind ei pruugi vastata Sinu kindlustushuvile ning kahju korral ei ole kindlustusest abi.
Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

IIZI kliendipäev Tartus 17.10.2019

Loe lisaks

Liikluskindlustuseta sõit võib kalliks maksma minna

Loe lisaks

5 meelespead: mida teha sõiduki ja looma kokkupõrke korral?

Loe lisaks
KÕIK UUDISED
IIZI veebilehel tehakse
aastas 1 698 474 võrdlust.
Alusta võrdlemist