Liikluskindlustuse 3 enamlevinud müüti

25. november 20192 minut(it) lugemist
Liikluskindlustuse 3 enamlevinud müüti

Eestis on liikluskindlustus kohustuslik igale sõidukile, mis liikluses osaleb. Tihti ei teata olulisi fakte kindlustusest, millest aga teatud olukordade puhul võiks kasu olla. Toome Sinuni 3 levinud liikluskindlustuse müüti. Nõu annab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees

Müüt 1: müüdud auto puhul saan ettemakstud raha tagasi

Kui liiklusregistris muudetakse sõiduki omanikku, siis lähevad üle ka kõik autoga seotud õigused ja kohustused, sealhulgas ka liikluskindlustus. Paljudele tuleb üllatusena, et peale sõiduki müümist vana omanik enda poolt sõlmitud liikluskindlustuse lepingut enam lõpetada ei saa. Seaduse kohaselt liiguvad õigused ja kohustused üle uuele omanikule. IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuhi sõnul tasub uuel omanikul liikluskindlustus kohe korrektselt ümber vormistada, et lepingu lõppemise teavitused jõuaksid õigel ajal õigele inimesele. Samuti on omaniku vahetusest teavitamine sätestatud mõne kindlustusseltsi tingimustes.

Müüt 2: parklas autouksega tekitatud kahjustust liikluskindlustus ei korva

Tihti tekitavad parklas mõlgitud uksed segadust ning sageli tuleb üllatusena, et autouksega teisele sõidukile tekitatud kahjustus on samuti hüvitatav liikluskindlustuslepingu alusel. 2019. aasta teisest poolest kuni 2020. aaasta I poolaastal toimus 91 juhtumit, mille kahjud ulatusid 83 000 euroni (LKF). Kui on teada kahju tekitaja, siis hüvitatakse kahjud liikluskindlustuslepingu alusel. Oluline on juhtum fikseerida ja esimesel võimalusel kindlustuse poole pöörduda. „Pöörduda võib nii enda kui süüdlase kindlustusseltsi,“ kommenteerib Kääramees.

Müüt 3: maha sõidetud liiklusmärgi kahju tuleb endal kinni maksta

Tihti arvatakse, et maha sõidetud liiklusmärgi tõttu tekkinud kahju on põhjustaja kanda. „Liiklusmärgi parandamise kulud hüvitab liikluskindlustus,“ kommenteerib Kääramees. Kuna sellises olukorras kannatanu füüsiliselt ise kohal ei viibi, siis kiputakse sündmuskohalt lahkuma ning levib eksiarvamus, et kahju tuleb korvata oma taskust. „Sündmuskohalt lahkudes tuleb hiljem tõesti kogu kahju endal hüvitada, kuid õigesti käitudes on abi kindlustusest,“ lisab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht. Nii liiklusmärk, naabrimehe aed, teepiirded, tänavalaternad aga ka muud võimalikud varakahjud on hüvitatavad liikluskindlustuslepingu alusel.

Sinu liikluskindlustus on siin!