Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

Teadmatus jätab auto müügi korral ettemakstud kindlustuse uuele omanikule

Kohustuslik liikluskindlustus on oluline teema väga paljudele, paraku on sõiduki vahetamisel ostu-müügitehingu sõlmimine kiireloomuline ning unustatakse nüansid, mis puudutavad liikluskindlustust. IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees toob Sinuni enamlevinud eksimuse, mis ette tuleb.

Kui sõiduk on juba müüdud ning paberid vormistatud, meenub alles hiljem, et liikluskindlustusleping tuleb samuti lõpetada, et ettemakstud raha arvelduskontole jõuaks. Sageli aga ei arvestata, et seadusekohaselt tuleb liikluskindlustusleping sõlmida enne ostu-müügitehingut.

„Kui liiklusregistris muudetakse sõiduki omanikku, siis lähevad üle ka kõik autoga seotud õigused ja kohustused, sealhulgas ka liikluskindlustus,“ kommenteerib IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees. Paljudele tuleb üllatusena, et peale sõiduki müümist vana omanik enda poolt sõlmitud liikluskindlustuse lepingut enam lõpetada ei saa. Seaduse kohaselt liiguvad õigused ja kohustused üle uuele omanikule. Uuel omanikul tasub liikluskindlustus kohe korrektselt ümber vormistada, et lepingu lõppemise teavitused jõuaksid õigel ajal õigele inimesele. Samuti on omaniku vahetusest teavitamine sätestatud mõne kindlustusseltsi tingimustes.

Sõiduki ostu- või müügi korral tuleks see vormistada korrektselt liiklusregistris, sest toimingu tegemata jätmine võib kaasa tuua olukorra, kus liikluskindlustus Sinu teadmata katkeb. Sageli tuleb ette, et liisingu lõppedes ostetakse sõiduk välja, kuid omaniku vahetust ei teostata. Vana omanik teavitab registrit sõiduki võõrandamisest ning kui uus omanik ei reageeri, siis sõiduki registrikanne peatatakse ja nii katkeb automaatselt ka liikluskindlustus.

Sinu liikluskindlustus on siin!

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Kas tervisekindlustus tuli, et jääda?

Loe lisaks

Äritegevuse peatanud küberründe põhjused on erinevad

Loe lisaks

Motivatsioonipakett: tervisekindlustus kogub populaarsust

Loe lisaks
KÕIK UUDISED