Hoia uudistel silm peal.
VÕTA IIZILT!

Peamised põhjused nutitelefoni kindlustamiseks

Mobiiltelefonist on saanud meie igapäevane lahutamatu kaaslane ning nutitelefoni kukkumine või purunemine toob kaasa lisaks ehmatusele harjumatu ebamugavuse ning märkimisväärsed kulutused. Toome Sinuni 5 olulist põhjust, miks tasub mobiiltelefon kindlustada.

1. Mobiili asendamine on kallis

Uute ja tänapäevaste võimalustega tippmudelite hinnad on võrreldavad juba tavalise sülearvutiga või isegi mitme kodumasina maksumusega. Näiteks, kui soetasid mullu Samsung Galaxy Note 9, siis on selle hind ka täna krõbe ja telefoni vahetusel analoogsega võid arvestada ca 700 € lisakuluga. IIZI mobiilikindlustusega on Sinu igakuine kindlustusmakse 6,74 €, mis on umbes ühe kinopileti hind.

2. Kaitsekilest ja kaantest alati ei piisa

Kuigi levinumaks kahjuks on kukkumise või muljumise tagajärjel ämblikuvõrgu disainiga ekraanid, mille puhul kaitsekile või kaaned oleksid asjakohased, siis tuleb sageli ette hoopis hinnaliste nutitelefonide varastamisi või niiskuskahjusid. Muidugi on kaitsekaantesse investeerimine tark otsus, kuid see ei hoia ära näiteks mobiiltelefoni vargust treeningruumi kapist või selle kukkumist auravasse supikaussi.

3. Kindlustada saad ka juba kasutuses olevat mobiili

Üldiselt saab Eestis nutiseadmeid kindlustada vaid ostuhetkel, mis tähendab, et tegemist peab olema äsja karbist võetud mobiiltelefoniga, mille Sa koheselt kindlustad. Lisaks sellele piiratakse ka kindlustuskaitse kehtivuspiirkonda ning arvesse lähevad vaid kodumaal aset leidnud kahjud. Kui aga ostsid krõbeda hinnaga telefoni juba aasta tagasi, siis saad IIZI vahendusel kindlustada ka kuni 2 aastat kasutatud telefoni, millele kehtib kindlustus kogu maailmas. Näiteks kui soetasid 2018. aastal Apple iPhone X-i, mille hind on veel täna ca 900 €, siis on igakuine kindlustusmakse vaid pisut üle 6 €.

4. Kodukindlustusest ei piisa enam

Kodukindlustuse puhul on mobiiltelefonidele tagatud teatud kindlustuskaitse, kuid tihti ole see piisav. Kui varasemalt sai kodukindlustusele loota, siis sagedaste kahjude tõttu on kindlustusseltsid pigem nutiseadmete kindlustamist ja ka hüvitamist piirama hakanud. Tihti rakendatakse mitmekordset omavastutust või vanema seadme korral vähendatakse hüvitist. Näiteks olenevalt kindlustusseltsist võib 1-2 aastase seadme puhul hüvitist 25% vähendada ning üle 4-aastase mudeli puhul koguni 75%.

5. Kindlustades ei pea kahetsema

Tihti levib arusaam, et kindlustust ei lähe vaja ning minul midagi ei juhtu ja miks peaks maksma arveid nö õhku. Tõepoolest ei pruugi Sa kunagi oma telefoni maha pillata ja ehk ei kuku see alla kesklinna pilvelõhkuja rõdult, kuid lihtsam on riskivabalt elada. Nii on ka liikluskindlustusega – Sa küll ei pruugi sattuda õnnetusse, kuid kindlustust vajad ikka. Riskivabalt elades võib mobiilikindlustus Sinu päeva päästa.

Sõlmi mobiilikindlustus IIZI äpis!

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Kuidas on reisikindlustusest abi koroonasse haigestumisel?

Loe lisaks

Reisikindlustus: mida pakkida käsipagasisse?

Loe lisaks

3 nõuannet, kuidas reisikindlustusest kasu lõigata

Loe lisaks
KÕIK UUDISED