Hoia uudistel silm peal.
VÕTA IIZILT!

3 kevadist meelespead mootorrattasõpradele

Kevad toob tänavatele nii suured kui väiksemad kaherattaliste fännid. IIZI annab nõu, kuidas mootorratas taas talveunest äratada ja uueks hooajaks valmis seada.

1. Vaata üle masina tehniline seisukord

Enne, kui oma kevadekuulutajaga teele asud, vaata üle aku, sest terve talve seisnud mootorratta aku võib vajada laadimist.  Kaalu aku vahetamist, kui see on vanem kui 4 aastat.
Nii nagu seisnud autol, tuleb ka mootorrattal kontrollida rehvide rõhku, mustrisügavust ja tekkinud pragusid ning kulumisi. Hooajaväliselt pikemalt seistes võib väheneda ka rehvirõhk, mis sõites koheselt ujuvalt tunda annab.
Kontrolli ka pidurite töökorda ning pidurivedelikku värvust, mis peaks olema tumekollane-pruunikas ning vajadusel lase spetsialistil see ära vahetada. Jälgi, et pidurid töötaksid tavapäraselt ega ei oleks kinni kiilunud.

2. Pööra tähelepanu vajalikule turvavarustusele

Õnnetusse sattudes ei ole mootorrattal turvavööd ega õhkpatju ning mootorratturid on tänaval nõrgemas seisus kui autojuhid. Seepärast on äärmiselt oluline, et kannaksid sõites varustust, mis Sind kaitseb. Piisav turvavarustus on ainus kaitse, mis Sind hoiab ning pakub vajadusel leevendust löökide ja muljumiste vastu. Oluline on kanda nii kiivrit, motoriideid aga ka spetsiaalseid saapaid. 

3. Hoia dokumendid korras

Liikluses osalemiseks pead omama kehtivaid dokumente – tervisetõend, tehniline ülevaatus, juhiluba, kohustuslik liikluskindlustus. Kindlustus tuleb teha ka mopeedile, sest vastasel juhul võib liiklusõnnetuse põhjustamine kaasa tuua märkimisväärse kahjunõude. LKF-i andmetel on kehtiv liikluskindlustus 11 000 mootorrattal ja mopeedil, kuid liiklusregistris on neid kokku aga 51 000. Laiema kindlustuskaitse jaoks vaata liiklus- ja kaskokindlustuse pakkumisi koos.

Kindlusta sõiduk täna & võida 10 x 100 € tasuta kütuz!
Liikluskindlustuse leiad siit ja kaskokindlustuse leiad siit.

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

IIZI kliendipäev Tartus 17.10.2019

Loe lisaks

Liikluskindlustuseta sõit võib kalliks maksma minna

Loe lisaks

5 meelespead: mida teha sõiduki ja looma kokkupõrke korral?

Loe lisaks
KÕIK UUDISED
IIZI veebilehel tehakse
aastas 1 698 474 võrdlust.
Alusta võrdlemist