Milline kodukindlustus valida?

Kindlustuse tegemisel soovitame mõelda koguriskikindlustamisele, mis on kõige laiema kindlustuskattega, et tagada parim kaitse mistahes kahjujuhtumiks.

Kodukindlustuse kindlustuspaketid, mille vahel valida:

Kogurisk – katab kahju, mille on põhjustanud äkiline ja ettenägematu sündmus, kindlustatud on kõik, mis ei ole kindlustusseltsi tingimustega välistatud. Välistusteks loetakse enamasti loomulikku kulumist, majavamm, koduloomad, saastumine jne.
Põhipakett – katab kahju, mille põhjuseks on tulekahju, loodusjõudude, tormi (sh tugev tuul, rahe), torustiku lekke, elektririkke, vandalismi ja varguse tagajärjel tekkinud.
Minipakett – katab kahju, mis on tekkinud tulekahju ja loodusjõudude(tormi) tagajärjel. Katab vaid minimaalsed riskid. Seda saab kasutada näiteks kõrvalhoonete või mittealaliste hoonete puhul. Kui tegu on pangalaenuga, siis seda paketti pank ei aktsepteeri.

Lisaks maja või korteri kindlustuspakettidele on soovitatav juurde valida kaitsed lisariskide vastu nagu kodune vara, tsiviilvastutuskindlustus ning ajutise elamispinna üürikulu. Loe lisariskide kohta siit.