Hoia uudistel
silm peal.
VÕTA IIZILT!

Ravikindlustus aitab haigekassa puudumisel

Ravikindlustus on mõeldud eelkõige neile, kellel puudub riiklik haigekassa ravikindlustus. Lisaks on ravikindlustusest abi kui eelistatakse külastada eraarste ning kiiremat asjaajamist. Tegemist on vabatahtliku ravikindlustusega, mis aitab maandada ravikuludega seotud riske.

73% Eesti elanikest peab arstiabi kvaliteeti heaks ning 42% on rahul arstiabi kättesaadavusega. Kõige rohkem ollakse rahul hambaarsti, pereõe ja perearsti teenusega. Eesti inimestele teeb aga muret eeskätt eriarstiabi kättesaadavus. Sellega seoses on probleeme olnud 18% inimestest, kes on viimase aasta jooksul eriarsti külastanud. (Allikas: Sotsiaalministeeriumi ja Haigekassa tellitud iga-aastane uuring 2016). Siinkohal aitab vabatahtlik ravikindlustus, mis hüvitab kulud eraarste külastades. Kättesaadavus on parem, järjekorrad lühemad ja mure korral abi saamine mugavam.

Ravikindlustuse makse sõltub üldjuhul isiku vanusest, tervisest, erinevatest harrastustest, ravikindlustuse paketi suurusest ja kasutatavast piirkonnast. Kõik kindlustuspakkumised on individuaalsed ja sõltuvad palju inimesest endast. Lisaks tuleb arvestada ka erinevate piirkondade ravisüsteemidega. Valikus on neli võimalust: Eesti, Euroopa, maailm või maailm koos USA-ga. Näiteks USA-s puudub riiklik ravisüsteem ja see on üles ehitatudki kindlustussektorile. See tähendab, et ravi kulud on igal pool kõrgemad ja seda ka kindlustamisel.

Peamiseks põhjuseks ravikindlustuse tegemiseks on pikad ootejärjekorrad eriarstide vastuvõtuks. Tihti tuleb mure korral oodata mitu kuud enne kui tekib võimalus soovitud arstiga nõu pidada, nii võib oluliselt kannatada elu kvaliteet. Ka on mõttekas teha kindlustus, kui soovitakse ravile minna väljaspool Eestit. Ravivõimalused sõltuvalt tervise seisundist võivad kahjuks osutuda ühes riigis piiratuks.

Väiksemate ettevõtete omanikud saavad valida, kas soetada endale vabatahtlik ravikindlustus või maksta sotsiaalmaksu. Enamasti tuleb vabatahtlik ravikindlustus ettevõtte jaoks kulusõbralikum. Lisaks on ettevõttel võimalus töötajatele soetada vabatahtlik ravikindlustus motivatsiooni paketina, et töötajad saaksid alati õigel ajal ravi ning naaseksid kiiremas korras tööle tagasi.

Soovitatav on teha ravikindlustus senikaua kui oled terve. Tähelepanu peaks pöörana erinevatele pakettidele, et kindlustus oleks tehtud just kõige sobilikumal viisil. Pakutavad paketid on erinevate katetega, arvestades väiksemaid tervisemuresid kuni organite siirdamisega seotud kulutusteni välja.

Kindlustuspakkumuse saamine ei võta kaua aega ja selleks ei pea kodustki lahkuma. Uuri sobivat ravikindlustuse pakkumist siit või võta ühendust Ain Niinestega, IIZI ravikindlustuse tootejuhiga:

+372 59 123 305 | ain.niineste@iizi.ee

IIZI Kindlustusmaakler AS on Eesti kapitalil põhinev kindlustusvahenduse ettevõte, olles samas ka esimesi internetipõhiseid kindlustusteenuse pakkujaid. Täna osutatakse kvaliteetset maakleriteenust nii väike- kui ka suurklientidele läbi personaalsete lahenduste ja internetipõhise iseteeninduskeskkonna. IIZI Kindlustusmaakler AS tegutseb turul aastast 2000 ning on tänaseks suurima maaklerina saavutanud Eestis 31% turuosa. Rahvusvaheliselt on IIZI esindatud Läti ja Soome turul. IIZI Group AS-is töötab üle 150 inimese.

Kindlustamine on iizi. 

 

Reisimine ja selle kindlustamine on oluliselt muutunud

Loe lisaks

Podcast: mis huvi on küberkurjategijatel andmeid varastada?

Loe lisaks

Podcast: kuidas on kaugtöö mõjutanud küberkuritegevust?

Loe lisaks