Hoia uudistel silm peal.
VÕTA IIZILT!

Kaskokindlustuse 5 kasulikku tähelepanekut, mida Sa enne ei teadnud

Selleks, et kindlustus tagaks Sulle sobivaima kaitse ja kahju korral sujuks asjaajamine ladusalt, vaata hoolega üle kindlustustingimused. IIZI kaskokindlustuse tootejuht Kristiina Koitla jagab 5 erinevat kaskokindlustuse tähelepanekut, millega tasub kursis olla.

Kaskoga on kindlustatud sõiduki lisavarustus

Sõiduki lisavarustuse alla loetakse muu hulgas ka autosse paigaldatud laste turvatool, katuseboks või jalgrattaraam, mille õnnetuse tagajärjel tekkinud kahjud samuti hüvitatakse. „Kindlustuslepingule on võimalik juurde valida veel ka pagasikindlustus, mis hüvitab autosse jäetud isiklikud asjad ja muud tarbeesemed,“ lisab kaskokindlustuse tootejuht Kristiina Koitla. Meeles tuleb aga pidada, et kaskokindlustus ei hüvita elektroonikaseadmete (telefon, arvuti) ning muude sõidukisse jäetud väärisesemete vargust ega kahjustumist.

Loomale otsasõit ja omavastutus

Sügis- ja talveperioodil on metsloomad aktiivsemad ning paraku suureneb vastavalt sõidukikahjude arv teele jooksnud loomade tõttu. „Metsloomale otsasõit võib kaasa tuua märkimisväärsed sõidukikahjud, mille hüvitab vaid kaskokindlustus,“ kommenteerib Koitla. Loomale otsasõitmise tagajärjel tekkinud kahjud hüvitatakse ilma omavastutuseta. Kui juhtub, et loomale otsasõitu üritati vältida ning seetõttu sõideti teelt välja, siis on tegemist tavalise õnnetusjuhtumiga ning tasuda tuleb ka kindlustuslepingule märgitud omavastutuse osa.

Kaskokahjud ja käibemaks

Paljud kindlustusseltsid hüvitavad käibemaksukohuslasest ettevõtte sõidukite kahjud käibemaksuta. „Osad kindlustusseltsid pakuvad kaskokindlustuse lepingu sõlmimisel lisakaitsena käibemaksuga kindlustamist juriidilisele isikule. Sellisel juhul hüvitatakse remondikulud alati koos käibemaksuga ja kindlustusvõtja peab muretsema vaid omavastutuse eest,“ täpsustab kaskokindlustuse tootejuht Kristiina Koitla olulist erinevust.

Omavastutus on kulu

Kaskokindlustuslepingu juurde kuulub omavastutuse summa, mille tasumisega peab kindlustusvõtja kahju korral alati arvestama. Kulude maandamiseks on hea võimalus kindlustada ära ka lepingus olev omavastutuse osa. „Näiteks 200 € suuruse omavastutuse kindlustamiseks tuleb teha umbes 67 € suurune väljaminek, aga kahju korral ei ole enam omavastutuse pärast vaja muretseda, selle hüvitab omavastutuskindlustus“, täpsustab Koitla.

Hooletu käitumine võib hüvitisest ilma jätta

Kaskokindlustuse olemasolu ei vabasta Sind kohustusest hoolitseda ja hoida oma vara. Näiteks kiiruse ületamine, valede rehvide kasutamine, joobes juhtimine või juhtimisõiguse puudumine mõjutavad kahjude korral ka kaskokindlustuslepingu alusel hüvitamist. „Sellistel juhtudel on kindlustusseltsil õigus hüvitist vähendada või täielikult keelduda kahju väljamaksmisest,“ kommenteerib Koitla. Ka ei ole lohakus piisavaks põhjuseks, näiteks kui sõiduk varastatakse Sinu enda süül, sest dokumendid olid lohakil või auto lukustamata.

Kindlasti pea ka meeles, et kui kindlustusperioodi keskel on toimunud muudatusi sõiduki andmetes (näiteks otsustati hakata taksot sõitma) või omanikeringis (vahetus omanik või vastutav kasutaja), siis tuleb samuti kindlustusseltsi koheselt teavitada, sest ebaõiged andmed on aluseks hüvitise vähendamiseks või keeldumiseks.

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Kvaliteetse Samsonite reisikohvriga oled tõeline reisikunn

Loe lisaks

Kampaania „Kindlustusega oled Reisikunn“ 01.01.2020-29.02.2020

Loe lisaks

IT-ettevõtete tegevuse kindlustamine kasvab

Loe lisaks
KÕIK UUDISED