Hoia uudistel silm peal.
VÕTA IIZILT!

Kodukindlustus ei hõlma ainult koduseinte vahel olevat vara

Kodukindlustus ei tähenda vaid majakarpi, aknaid, uksi või siseviimistlust ning see maandab oluliselt enam riske, kui teatakse. Suvisel ajal on õue peal, terrassidel või rõdudel palju väärtuslikku vara. Kas ja kuidas kodukindlustusega neid kaitsta?

Kes vastutab tööarvuti eest Sinu kodus?

Seoses eriolukorraga kolisid paljud töötajad kodukontoritesse, sest tööd on võimalik teha ka virtuaalselt. Koduseks mugavaks töötegemiseks võeti kaasa nii sülearvuti, suuremad kuvarid aga ka näiteks printer või ergonoomilisem mööbel töölaua- või tooli näol. Kes aga vastutab ettevõtte vara eest Sinu kodus?

Kas Sinu kodu on sagenevateks tormideks valmis?

Torm võib kaasa tuua pikemaajalise voolukatkestuse või hoopis lõhkuda Sinu vara. Lisaks mõjutab elektri puudumine eluks vajalikke seadmeid ja toiminguid. Päästeameti andmetel on tõsisemate tormi tagajärjel tekkinud olukordadeks valmis vaid 15% Eesti elanikest. IIZI kodukindlustuse vanemspetsialist Gertu Karbus annab nõu kas ja mil määral hüvitab kahju kindlustus.

Kas Sinu kodukindlustusleping vastab tegelikkusele?

Juba kindlustuslepingu sõlmimisel tuleb kindlustusandjat teavitada olulistest asjaoludest, mis võivad mõjutada kahjude hüvitamist. Oluline on teada, et kindlustusleping peab vastama ka Sinu kodu tänasele olukorrale. Millega arvestada, kui hakkad kodu renoveerima või mis toob kaasa kasutusloa puudumine? Nõu annab IIZI kodukindlustuse vanemspetsialist Gertu Karbus.

Veeavarii kortermajas: kuidas toimub kahjude hüvitamine?

Enamasti on inimesed veendunud, et „minu korteriga ei juhtu ju midagi“ kuni ootamatu veelekkeni, mis leiab aset just minu kodus. Kindlustust ostes ei keskenduta põhjalikult tingimustesse ega hüvitise maksmisesse, sest need ei tundu sel hetkel reaalsed mured. Kui kahju aga käes, siis tekib mitmeid küsimusi, millele vastuseid ei teata.

Sügis kodukindlustuses: fookuses nii küttekolded kui üürikorterid

Sügisel üürikorteriturg elavneb, küttekolletele pööratakse suuremat tähelepanu ning suvilad jäetakse talveks üksi. Kõik valdkonnad toovad kaasa erinevaid riske aga ka võimalusi nende maandamiseks. Kuidas on nende teemade puhul kindlustusega?

Kodukindlustuse 3 meelespead äikesehooajaks

Eestimaa suve teine pool toob kaasa heitliku äikesehooaja. Äike tekitab koduomanikele (ka suvilate, maakodude omanikele) muret ning toob kaasa ka kahjud. Äike on lisaks majadele ohuks ka kodutehnikale. Kas ja kuidas korvab kindlustus äikese tõttu tekkinud kahjud?

Veekahjud toovad kaasa märkimisväärsed kulud

Kindlustus ja veekahjud tekitavad koduomanikes tihti segadust ning kahjud on üldjuhul märkimisväärsed, sest sageli tuleb lisaks enda kodule taastada ka naabri elamine. IIZI kodukindlustuse tootejuht Gertu Karbus selgitab, mis tüüpi kahjude korral võib kindlustusele loota.

Sinu vara panipaigas või garaažis võib jääda hüvitiseta

Tänapäeval ei hoita keldrites enam hoidiseid ega kartulivaru, vaid pigem jalgrattaid, talverehve või spordivarustust. Kodu kindlustades ei pöörata aga tähelepanu panipaigas olevale varale ja kahju korral jäädakse tühjade kätega. IIZI kodukindlustuse vanemspetsialist Gertu Karbus annab nõu, mida jälgida.

Pürotehnikat kasutades tuleb silmas pidada ohutusnõudeid

Eestlased tähistavad pidulikke sündmusi aina rohkem rakettide saatel. Statistikaameti andmetel imporditi 2016. aastal Eestisse ilutulestikutooteid 1 mln € eest. Paraku võivad sellised lõbustused kergelt kontrolli alt väljuda, kui ei ole teadlikult tehtud vajalikke ettevalmistusi.