Hoia uudistel silm peal.
VÕTA IIZILT!

Liikluskindlustus: kas roheline kaart on ikka roheline?

Alates 1. juulist muutus Eestist autoga välismaale sõitjate elu lihtsamaks. Suve perioodil võetakse ette oluliselt rohkem autoreise ning sageli on segane, mis dokumendid peab kaasa võtma ning millal on vaja rohelist kaarti. Mida tasub teada ja arvestada? Kommentaare jagab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht Triin Kääramees

Kui Eestis ei ole vajalik kindlustusdokumente sõidukis kaasas vedada, siis kaugemale sõites tuleks see üle kontrollida. „Üldiselt EL- riikides lihtustab asjaajamist ingliskeelne roheline kaart,“ lisab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht. Tegemist on rahvusvahelise vormiga, mis tõendab liikluskindlustuse olemasolu. Roheline kaart teeb välisriigis asjaajamise lihtsamaks ning selle olemasolu vähendab ka arusaamatusi auto kindlustuskaitse osas.

Kas roheline kaart peab olema roheline?

Roheline kaart kehtis seni spetsiaalselt rohelist värvi paberile trükituna ning kui varasemalt pidi sellele füüsiliselt järgi minema või endale postkasti tellima, siis alates 1. juulist on autojuhtidel võimalik see ise välja printida valgele paberile. Uus vorm trükitakse ainult ühele lehele ning pöördel ei ole ka varasemat riikide nimistut. „Oluline on teada, et uus vorm kehtib vaid trükitud kujul valgel paberil ja ei piisa, kui näitad rohelist kaarti elektrooniliselt,“ rõhutab IIZI sõiduki- ja masinakindlustuse tootearendusjuht. Enne 1. juulit rohelisel paberil välja antud rohelised kaardid kehtivad endiselt ning neid ümber vahetama ei pea.

Kus on roheline kaarti kohustuslik?

Üldiselt Euroopa riikides rohelist kaarti ei ole vaja kaasa võtta, kuid näiteks Venemaale või Ukrainasse tuleks roheline kaart kindlasti vormistada. Roheline kaart on kohustuslik, kui reisid järgmistesse riikidesse: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene, Venemaa. „Hea on teada, et seoses Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust tuleb nüüdsest ka sinna sõites kaasa võtta roheline kaart,“ lisab Kääramees.

Mis dokumendid veel kaasa võtta?

Autoga reisile minnes kontrolli üle ka paberimajandus alustades kehtivast juhiloast, sõiduki registreerimistunnistusest ja lõpetades kindlustusdokumentidega. Vaata üle või salvesta telefoni auto- ja reisiabinumbritest. Samuti tasub autoga reisides kaasa võtta rahvusvaheliselt kasutatav liiklusõnnetuse teate blankett

Sinu liikluskindlustus on siin!

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Podcast: mida ettevõtte ravikindlustus töötajale annab?

Loe lisaks

Podcast: miks on ettevõtte ravikindlustus just praegu oluline?

Loe lisaks

Arvepettused – kuidas kaotatud raha tagasi saada?

Loe lisaks
KÕIK UUDISED