Hoia uudistel silm peal.
VÕTA IIZILT!

Mobiilikindlustuse ülevaade: kas telefoni kindlustamine on tark investeering või mõttetu kulu?

Vahel ei piisa isegi kaitseklaasist või kaantest, et hirmkallis iPhone terveks jääks ning edaspidi Sind erinevates olukordades toetaks. Märkimisväärsete kulutuste vältimiseks on üheks võimaluseks nutitelefon kindlustada.

Mobiiltelefonide hinnad tõusevad iga aastaga ning suure tõenäosusega ei muutu see ka tulevikus. Ligi 1000 € maksvad tippmudelid on äärmiselt populaarsed ning telefone ostetakse pigem pikemaks ajaks. Esmapilgul ebavajalikuna tunduv kindlustus võib kahju korral Sinu lipulaevast Apple, Samsungi, Huawei või mistahes nutika puhul suureks abiks olla.

Üheks levinumaks probleemiks on mõrad ekraanil, mille parandamiskulud võivad moodustada pea poole telefoni maksumusest. Näiteks Huawei P30 Pro ekraaniparanduseks võib kuluda üle 40% telefoni soetushinnast. Populaarse tippmudeli iPhone 11 Pro puhul tüürivad ekraanivahetuskulud 300 €-ni. Kui Sul õnnestub juba esimesel kuul ekraanile kasutamist segavad ämblikuvõrgud tekitada, siis tuleb oma taskust välja käia 300 €, kuid kindlustatud telefoni puhul oleksid Sinu kulud sellel kuul 163 € võrra väiksemad. Odavama klassi mudeli, näiteks ca 170 € maksev Xiaomi Redmi 7, puhul on Sinu aastane kindlustuskulu 67 €, mis on umbes sama palju kui ekraaniparandus, kuid täiskahju korral võidad 103 €.

Mobiilikindlustuse ülevaade: kas telefoni kindlustamine on tark investeering või mõttetu kulu?

Kas kindlustamisel on mõtet?

Oluline on arvestada, et kuigi katkine ekraan on levinud kahju, siis mobiilikindlustus sisaldab palju enamat. Alustades sellest, et telefoni kindlustuskaitse kehtib kogu maailmas, hüvitatakse ka vargus (murdvargus, rööv), seadme ülekoormus, veekahjustused ja paljud muud mobiilikahjud.

Mobiilikindlustuse sõlmimise asemel loodeti varasemalt juba olemasolevale kodukindlustusele, kuid paraku sagedaste mobiiltelefonide kahjude tõttu piiravad kindlustusandjad mobiilikahjude võimalikke väljamakseid ning rakendavad kõrgemat omavastutuse määra, seega jäävad väiksemad kahjud omavastutuse piiridesse.

Kõige lihtsam on endalt küsida, kui Sinu nutitelefon lukustatud trennikapist varastatakse, see kukkudes puruneb või hoopis vihmase ilmaga niiskuskahjustusi saab, siis kas oled valmis paranduse või asendamisega seotud kuludeks?

Sõlmi mobiilikindlustus IIZI äpis!

Kindlustamine on iizi.

Kui soovid püsida kindlustusturul toimuvaga kursis, siis

LIITU MEIE UUDISKIRJAGA

Kvaliteetse Samsonite reisikohvriga oled tõeline reisikunn

Loe lisaks

Kampaania „Kindlustusega oled Reisikunn“ 01.01.2020-29.02.2020

Loe lisaks

IT-ettevõtete tegevuse kindlustamine kasvab

Loe lisaks
KÕIK UUDISED