Hoia uudistel silm peal.
VÕTA IIZILT!

Podcast: mida ettevõtte ravikindlustus töötajale annab?

Huvi ettevõtte ravikindlustuse vastu on märgatavalt tõusnud – ühest küljest mõjutab seda maksusoodustus, kuid teisest küljest on tervis alati oluline. IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder räägib lahti, mida tööandja ravikindlustus töötajale tähendab ning Microsoft Eesti Arenduskeskuse personalijuht Merle Liisu Lindma jagab enda kogemusi.

Podcast: miks on ettevõtte ravikindlustus just praegu oluline?

Mis juhtus eriolukorra ajal meditsiiniasustustes? Mis vahe on riigi poolt tagatud arstiabil ja eraarstide abi kasutamisel? IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder ja doktor Anneli Talvik arutlevad haigekassa rolli, meditsiinisüsteemi murekohtade ja ettevõtte pakutava ravikindlustuse eeliste üle.

Arvepettused – kuidas kaotatud raha tagasi saada?

Kahjuks tuleb üha enam teateid arvepettuste kohta, mille käigus esinevad kurjategijad lepingupartneritena, sekkuvad meilivestlustesse ning muudavad arvetel olevat infot endale kasulikul viisil. Riigi Infosüsteemi Ameti andmetel esines augustis 205 küberintsidenti ning hiljuti on arvepettuse ohvriks langenud näiteks Ida-Tallinna Keskhaigla. Nõu annab IIZI kindlustusmaakler Helen Evert.

Uus suund: tervisekindlustus motiveerib töötajaid aina enam

Koroonaviiruse taustal on üha aktuaalsemaks saanud kõik tervist puudutavad teemad. Nii on ka tööandja motivatsioonipakettide puhul rohkem esile tõusnud töötajate tervis ja heaolu. Kuidas saab tööandja kindlustusega töötajate tervisesse oma panuse anda? Kas valida tasuta kohv või hoopis hindamatu tervis? IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder annab nõu.

Töötaja varastab – mida saab ettevõte teha?

Eesti Ekspress kajastas pikemalt lugu tuntud ettevõtte pearaamatupidajast, kes varastas firma tagant kolme aasta jooksul 277 000 € spaapuhkusteks, reisimiseks ja hasartmängudeks. Kuidas saab ettevõtte sellisteks olukordadeks valmis olla? Nõu annab IIZI kindlustusmaakler Helen Evert.

Tervisekindlustus on osa motivatsioonipaketist

Viimasel ajal on – suuresti koroonaviiruse leviku taustal – hakatud rääkima rohkem sellest, et tööandja väärtuspakkumises tõuseb aina rohkem esile töötajate tervis ja selle kindlustamine. Mis see on ja kui palju või vähe seda kasutatakse? Kuidas asjaga algust teha? Neil teemadel avaldas arvamust IIZI kindlustusmaakler Ingrid Siska-Mölder.

Nordea Eesti: miks panustada töötajate ravikindlustusse?

Töötajate motiveerimiseks saavad juhid luua ettevõttesse keskkonna, kus on loodud kõik eeldused olemaks innustunud ja motiveeritud iga päev. Tasuta kohv ja puuviljad on küll toredad, kuid kui tervis alt veab, kaotavad sellest nii töötaja kui ettevõte. Nordea Eesti personalipartner Joole Kuljus-Triik ja Nordea Eesti juht Tiina Käsi jagavad kogemusi.

COVID-19 ja ettevõtte ravikindlustus

Ravikindlustuse puhul ei eristu tervishoiuteenuste osutamine distantsilt otsekontaktiga. COVID-19 tasuline vabatahtlik testimine võib kuuluda kindlustuskaitse alla, kuid vaktsiinide osas on veel palju ebaselgust.

Kaugmeditsiin - uus suund tervishoiuteenuste osutamisel

Tänapäeva ühiskonnas muutub teenuste kättesaadavus online kanalites aina mugavamaks. Kontoritöötajad on massiliselt liikunud linnadest maale kasutades kaugtöö võimalusi ega pruugi kriisi lõppedes linna naasta. Kas kaugmeditsiinist saab uus suund tervishoius ja kindlustuses?

Kuidas täita lüngad Eesti ravikindlustuses?

Eriolukord mõjutas ravijärjekordi, eriarstiabi kättesaadavust ja tekitas vajaduse psühholoogiliste muredega tegelemiseks. Tekkinud seisak pikendab ravile pääsemist veelgi. Kiiremaks alternatiiviks on tasulised raviteenused, kuid kuidas neid kulusid kindlustusega katta?